چه کسانی بیشتر به موبایل معتاد می شوند؟

پنجشنبه 22 مهر 1395 06:43 ب.ظ

 

چه کسانی بیشتر به موبایل معتاد می شوند؟

 • چه کسانی بیشتر به موبایل معتاد می شوند؟
  شما چند بار در طول روز گوشی هوشمندتان را چک می کنید؟ بر اساس تحقیقی که به تازگی انجام شده مردم معمولی آمریکا به طور متوسط هر شش و نیم دقیقه یک بار گوشی هوشمند خود را چک می کنند یا به عبارتی دیگر 150 بار در طول روز این کار را انجام می دهند.

  البته برخی تحقیقات دیگر نشان می دهد که بررسی گوشی در طول شبانه روز از 300 بار هم تجاوز می کند. قضیه برای قشر جوان اما بسیار حادتر است؛ 53 درصد افراد بین 15 تا 30 ساله بسیار زودتر و بیشتر خودشان را تسلیم گوشی های هوشمندشان می کنند. این آمار نشان می دهد که بیشتر این افراد به گوشی های هوشمند خود اعتیاد پیدا کرده اند.

  دانشمندی آمریکایی که حدود 20 سال روی اعتیاد به خرید کردن افراد تحقیق کرده است، می گوید می تواند به خوبی تشخیص دهد که چه موقع تمایلات افراد جنبه غیرعادی پیدا می کند و برای سلامتی شان مضر می شود. بر اساس آمار موجود بین 80 تا 90 درصد مردم موقع رانندگی از گوشی های هوشمند خود استفاده می کنند که از نظر این محقق به نوعی گویای نوعی از اعتیاد است که برای سلامتی زیان آور است.
   
  گوشی هوشمند و اعتیاد

  بر اساس آمار موجود در آمریکا، دلیل وقوع 6 هزار تصادف رانندگی منجر به مرگ و 9 میلیارد دلار خسارت جانبی در سال به استفاده از گوشی هوشمند در هنگام رانندگی بر می گردد؛ بنابراین روشن است که این نحوه اعتیاد به گوشی ها کاملا اشتباه و برای انسان زیان آور است. علاوه بر این، پروفسور «ای رابرت»، استاد دانشگاه، معتقد است که بیشتر حواس پرتی دانشجویانش در هنگام تدریس نیز به استفاده از گوشی ها بر می گردد.

  اما چرا مردم جان خود و دیگران را برای گرفتن سلفی به خطر می اندازند؟ این همیشه برای ما سوال بوده که آیا کسانی هستند که به خاطر نوع شخصیت شان بیش از دیگران به گوشی های هوشمند اعتیاد پیدا کنند؟ آیا تحقیقی انجام شده که نشان دهد افراد با توجه به نوع شخصیت خود تا چه حد امکان دارد در دام اعتیاد به گوشی های هوشمند بیفتند؟

  یک تعهد سرگیجه آور

  در سال 2014 میلادی تحقیقی انجام شد که نشان داد افراد جوان تر زمان بیشتری را با گوشی خود سپری می کنند. نتیجه این تحقیق همچنین مشخص کرد که دانش آموزان کالج های آمریکا روزانه بین 48 دقیقه تا هشت ساعت از زمان خود را با کار کردن با گوشی های هوشمند سپری می کنند.

  67 درصد این دانش آموزان حتی هنگام خواب هم گوشی های شان را همره داشتند و آن را در حالت ویبره قرار می دادند و حتی 46 درصد آنها گفته بودند که بدون وجود گوشی های هوشمندشان می میرند.

  روانشناسان برای درمان مقاومت در برابر اینترنت (گوشی) توصیه هایی ارائه می دهند. شاید باور نکنید اما حتی هنوز هم کسانی هستند که دوست ندارند توسط گوشی های هوشمند احاطه شوند و سعی می کنند تا حد ممکن از استفاده از این گوشی ها اجتناب کنند. این افراد کسانی را که به گوشی های هوشمند معتاد شده اند دیده و دریافته اند که آنها کنترل خود را از دست داده و اراده خود را به گوشی های شان سپرده اند.

  برخی از مشخصه های اصلی فرد معتاد به گوشی، سکوت، خوشی، مقاومت کردن و دوری گزیدن از سایر افراد اجتماع است که توسط محققان شناسایی شده اند. برای آن که بفهمیم چه چیزی موجب می شود افراد نسبت به اعتیاد گوشی های موبایل مستعدتر باشند، بد نیست به کتاب پروفسور ای رابرت به نام «بیشتر از یک چیز خوب» نگاهی بیندازیم.
   
  وی می نویسد: «پروفسور جیمز رابرت با دو همکار خود به نام های کریس پالیگ و کریس مانولیس تحقیق پیمایشی را کلید زدند تا بفهمند افراد یا شخصیت ها و ویژگی های مختلف تا چه اندازه کمتر یا بیشتر به گوشی های هوشمند خود معتاد می شوند. این سه محقق 346 دانشجوی معمولی از کالج های آمریکا را به عنوان نمونه آماری خود انتخاب کردند تا ببینند کدام یک از هفت شخصیت اصلی بیشتر به اعتیاد به موبایل دچار می شوند. در این تحقق این محققان کشف کردند کسانی که ظرفیت کمتری دارند و کسانی که سریع تصمیم می گیرند، بیشتر به گوشی های هوشمند خود اعتیاد پیدا کرده اند. پس در نتیجه اگر شما از تمرکز روی آنچه در اطراف تان هست یا از انجام وظایف خود آزرده هستید، احتمال بیشتری وجود دارد که به دام اعتیاد موبایلی کشیده شوید.»

  محققان همچنین فهمیده اند که چه زمانی ظرفیت توجه ما پایین می آید. مطالعه ای که در سال 2015 میلادی توسط مایکروسافت انجام شده نشان می دهد متوسط ظرفیت توجه افراد معمولی در حدود 8.25 ثانیه یا کمتر است که این میزان چهار ثانیه از ظرفیت توجه 15 سال پیش انسان ها کمتر است و این موضوع ضمن آن که از نشانه های اعتیاد بشر به گوشی های هوشمند است، خود می تواند موجب تشدید اعتیاد به گوشی نیز بشود.

  علایم اعتیاد به گوشی هوشمند

  زمانی که یکی از این ویژگی ها را در خودتان ببینید می توانید بفهمید که احتمال ابتلا به اعتیاد موبایلی در شما افزایش یافته است.

  اولین نشانه آن بی ثباتی عاطفی است. آدم های دمدمی مزاج احتمال بیشتری دارد که به اعتیاد به دیوایس های سلولوییدی خود کشیده شوند در حالی که انسان های با ثبات، کمتر دچار اعتیاد به موبایل می شوند. افراد دمدمی مزاج به این دلیل بیشتر به اعتیاد به گوشی خود کشیده می شوند که با آن احساس آرامش بیشتری می کنند و برای دقایقی بی خیالی را به کمک گوشی هوشمند خود تجربه می کنند و همین موجب می شود که اعتیاد آنها به گوشی مستحکم تر شود.

  در واقع بررسی شبکه های اجتماعی و بالا و پایین کردن اخبار برای این تیپ افراد، تنوع طلبی وافر آنها را تسکین داده و ارضا می کند.

  محققان متوجه شده اند دانشجویان برونگرا که مرتب به فکر میهمانی رفتن و ارتباط برقرار کردن با اطرافیان خود هستند نسبت به افراد درونگرا بیشتر ممکن است که در دام اعتیاد موبایلی گرفتار شوند.

  محققان همچنین متوجه شده اند که احساس در ارتباط بودن با دیگران بزرگترین عامل احساسی است که مردم را به اعتیاد به گوشی های هوشمندشان می کشاند در حالی که انسان های درونگرا که نیاز کمتری به در ارتباط بودن با دیگران احساس می کنند، احتمال کمتری دارد که به موبایل خود معتاد شوند.
   
  علاوه بر این، به تازگی گزارش شده دانشجویان مادی گرا بیشتر به گوشی های هوشمند خود وابسته هستند.

  شاید به نظر عجیب برسد اما گوشی های هوشمند این روزها نقش اساسی را در زندگی جوانان و بزرگسالان ایفا می کنند، به گونه ای که اگر در سال های قبل شخصیت افراد به لباس و ماشین آنها ارجاع داده می شد، حالا با توجه به نوع گوشی هر فرد، دیگران در اماکن عمومی شخصیت آنها را داوری می کنند.

  در واقع گوشی های هوشمند به بهترین نحو بیانگر تناقض درونی تکنولوژی برای ما هستند. گوشی های هوشمند از یک سو بشر را به آرزوهای پیشین خود که امکان برقراری ارتباط با تمام نقاط جهان و بسیاری دیگر از آرزوهای دور و دراز او است رسانده اند و از سوی دیگر انسان را به برده خود تبدیل کرده اند. این دیگر به ما بستگی دارد که چه مسیری را انتخاب کنیم تا از این ابزار بهره سودمندانه ببریم یا به برده آنها تبدیل شویم.

  منبع: عصرارتباط


 

چرا مارک‌های دوخته شده در لباس بدن را می‌خورند؟

پنجشنبه 22 مهر 1395 01:30 ب.ظ

 

چرا مارک‌های دوخته شده در لباس بدن را می‌خورند؟

 • چرا مارک‌های دوخته شده در لباس بدن را می‌خورند؟

  معمولا داخل لباس دوخته می‌شوند و اطلاعاتی درباره تاریخ و محل تولید، کشور تولید کننده، شیوه شستشو و چگونگی نگهداری لباس می‌دهند که کمتر به آن توجه و در معمولا موجب خارش بدن می‌شود.

  به گزارش ایسنا، همه‌ی پوشاک با کیفیت دنیا، دفترچه‌ای دارند که داخل لباس دوخته می‌شوند و اطلاعات لازم درباره آن را می‌دهند که در برخی موارد به دلیل اینکه در جای خوبی دوخته نشده‌اند یا از جنس خوبی استفاده نشده موجب آزار می‌شوند.  

  برخی از مصرف کنندگان که تجربه آزار مارک‌های دوخته شده به لباس را دارند، در این زمینه  اظهارنظرهای متفاوتی می‌کنند.

  برخی از آنها با بی توجهی به اطلاعات درج شده روی دفترچه‌هایی که به لباس دوخته شده‌اند، می‌گویند: به محض اینکه لباس را می‌خریم بدون توجه به اطلاعات مربوطه، آن را قیچی می‌کنیم.

  عده‌ای نیز این مارک‌ها را با تیغ از لباس جدا می‌کنند زیرا معتقدند استفاده از تیغ موجب می‌شود که بدن را کم بخورد اما در هر صورت آزار دهنده است.

  گروه کمی با توجه به اطلاعات مندرج در مارک‌های دوخته شده در لباس آن را خریداری می‌کنند تا با رعایت موارد ثبت شده بتوانند در مدت زمان بیشتری از یک لباس استفاده کنند سپس مارک‌ها را قیچی می‌کنند. این دسته معتقدند دفترچه راهنما در لباس‌های تولید ایران آن چنان مفهومی ندارند و هنگامی که از فروشنده‌ درباره الیاف استفاده شده در لباس می‌پرسیم با تمسخر نگاه و فکر می‌کنند قصد اذیت آنها را داریم. این درحالی است که فروشنده برندهای معتبر خارجی خودشان را موظف می‌دانند قبل از اینکه مشتری درباره لباس سوالی بپرسد اطلاعات کافی را بگویند.      

  یکی از تولید کنندگان برند ایرانی درباره اینکه چرا برخی از این مارک‌ها موجب اذیت مشتری می‌شود، به خبرنگار ایسنا می‌گوید: مارک‌های دوخته شده در لباس باید جایی باشد که بدن را اذیت نکند. معمولا برندهای خارجی بر اساس محبوبت‌هایشان معروف شده‌اند و حس خوبی به مخاطب می‌دهند نه اینکه با دوخت نامناسب برندشان خاطره بدی برای مشتری به جا بگذارند.

  شاهرخ جعفری ادامه می‌دهد: معمولا مارک‌هایی که لباس را اذیت می‌کنند تقلبی هستند. اگر با وجود اینکه این مارک‌ها قیچی می‌شود و بازهم بدن را اذیت می‌کند، واضح است که آن برند تقلبی است.

  عضو هیأت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک بیان می‌کند: جای این دفترچه‌ها که به عبارتی مُعرف آن برند هستند به شکل  کارشناسی مشخص و دوخته می‌شود. ما باید حساب کنیم اگر این مارک‌ها توسط مشتری قیچی شوند چه اتفاقی می‌افتد، آیا ریش ریش می‌شوند؟ آیا بدن را می‌خورند؟ اگر مارکی از جای مشخص شده محل برش، قیچی شود نباید مشتری را اذیت کند.

  جعفری اظهار می‌کند: جنس دفترچه‌های به کار برده در برندهای معروف معمولا ساتن نرم است که در صورت برش برای مشتری مشکلی به وجود نمی‌آورد و اگر چنین نباشد پس آن برند تقلبی است.


 

انفجار آیفون 7 کاربران را نگران کرد (+ عکس)

چهارشنبه 21 مهر 1395 02:29 ب.ظ

 

انفجار آیفون 7 کاربران را نگران کرد (+ عکس)

 • انفجار آیفون 7 کاربران را نگران کرد (+ عکس)

  پس از گزارش های پی در پی از انفجار گوشی های نوت 7 سامسونگ، اینبار نوبت به جدیدترین محصول اپل رسیده است.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از ایندیپندنت، یک گوشی آیفون 7 در مسیر تحویل به مشتری منفجر شد؛ اتفاقی که چندی پیش برای گوشی های سامسونگ نوت 7 افتاد.

  تصویر آیفون آتش گرفته شده که به سرعت در شبکه های اجتماعی فراگیر شد؛ حکایت از انفجار گوشی و آتش گرفتن جعبه ای دارد که آیفون 7 پلاس در آن قرار داشته است. طرفداران اپل نگرانند که اتفاقی که برای گوشی های جدید سامسونگ افتاد، یکبار دیگر برای آیفون 7 تکرار شود. 

  انفجار آیفون 7 کاربران را نگران کرد (+ عکس)

  اما تفاوت این انفجار با انفجار گوشی های سامسونگ این است که آیفون 7 در مسیر کارخانه تا تحویل به مشتری یعنی قبل از استفاده آتش گرفته است، در حالی که گوشی های سامسونگ پس از استفاده داغ کرده و منفجر می شدند. 

  گزارش ها حاکی از آن است که باطری های گوشی های آیفون 7 بسیار ایمن بوده و البته در عین حال می توانند بسیار خطرناک باشند. در واقع اگر در باطری های بسیار استاندارد اپل حفره ای باشد، به سادگی منفجر شده و بقیه گوشی را هم به آتش می کشد. 

  به گفته کارشناسان سطح این انفجار به اندازه نوت 7 نبوده و نیاز به فراخوان جهانی برای باز پس فرستادن گوشی های آیفون 7 نیست. لازم به ذکر است، گزارش انفجار آیفون 7 همین یک مورد بوده و هنوز گزارشی از این قبیل و انفجار این گوشی داده نشده است. 

  انفجار آیفون 7 کاربران را نگران کرد (+ عکس)

 

زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)

شنبه 17 مهر 1395 12:10 ب.ظ

 

زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)

 • زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)

  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)

  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)

  بازیگران و ستاره ها در فضای مجازی تصاویری برای مخاطبین خود به اشتراک گذاشته اند که جالب ترین و زیباترین آن ها را در زیر می توانید ببینید.

   سلاطین سینما در یک عکسِ ماندگار. عکسی که مربوط به زمستان یکی از سال های اخیر است و یک شروع خوب و صعودی برای این شماره.
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)هر صعودی را یک فرودی است، ولی دوست نداشتیم فرودمان انقدر زود باشد! رز خانم رضوی هستند، در حاشیه یک مراسم. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)ای کاش در همان فرود می ماندیم و کارمان به سقوط نمی کشید!
  توضیحات بهاره رهنما درباره توئیت های اخیرش را شاهد هستید. در ادبیات محاوره ای، به اینگونه توضیحات “ماله کشی” میگویند.

  بله بهاره جان؛ تن آدمی شریف است به جان آدمیت، نه همیت توئیت زیباست نشان آدمیت!
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)سلفی بهناز جعفری در اتاق گریم کار جدیدش به نام “لبخند رخساره”. بهناز جان دست گریمور درد نکند ولی در این عکس ما گریم خاصی نمی بینیم! فقط خال مبارک را پوشانده وگرنه همان هست که بود! 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)خاطره بازی مسعود دهنمکی با عکسی از خود در سال های جنگ تحمیلی در خط مقدم جبهه. در مورد وصیت نامه هم جناب دهنمکی جمله ادبی نوشته اند، وگرنه شکسته نفسی محض است و با هر تکاندن ایشان میشود چند وصیت نامه را پر کرد و کنار گذاشت!
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)امروز زادروز عمو فردوس کاویانی است. امیدواریم هر کجا که هستند سالم و سرحال باشند و باز هم هنرنمایی های ایشان را در سینما و تلویزیون شاهد باشیم. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)لیلی خانم رشیدی روز گذشته در مراسم یادبود استاد سمندریان و بانو هما روستا. خوشحالیم که خنده های همیشگی لیلی دوباره به لب هایش بازگشته است. روح استاد رشیدی هم همیشه شاد باشد. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)عکس جالب رضا صادقی به مناسبت شروع سال تحصیلی. عکسی که او را در حال قرائت قرآن سر صف مدرسه نشان میدهد. فکر کنم این پیراهن، آخرین لباس غیر مشکی رنگی است که رضا بر تن کرده و حالا حالا ها بر عهدش پای بند است. البته دوربین های مدار بسته چند بار رضا را در مواقعی که تنها بوده، با لباس رنگی و روشن در حال هنرنماییِ موزون در مقابل آینه شکار کرده اند، که قابل چشم پوشی است! 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)عکس های قدیمی عالَمی دارند، عالی و بی تکرار! سوگل طهماسبی را در لباس مدرسه شاهد هستید. یاد این مقنعه های “صورت لوزی کُن” بخیر! 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)مریم معصومی در کلاس درس پیانو. خود مریم اعتراف کرده که استاد حمید پناهی در آموزش به او عاجز و ناموفق بوده و حالا چشم امیدش به امیر حوتیان است. آرزوی صبر داریم برای جناب حوتیان!
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)عکسی فاخرِ از گریم فاخرِ هنرمند فاخرِ ایران زمین، در سریال فاخِر معمای شاه. تا حالا این همه فاخِر در یک جا دیده بودید؟ جای سینا فاخری همکلاسی دوران دبیرستانم در عکس خالی است! 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)ملیکا زارعی هم با مقنعه هایی که به آن اشاره شد در حال اجرای برنامه در مدرسه شان هستند. عکسی مربوط به سال 1371. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)چندمین جشن تولد امید حاجیلی در پشت صحنه کنسرت شب گذشته اش. با حضور خیلی ها که در عکس شاهد هستید.
  پ.ن: نفر اول سمتِ چپ در تصویر، شقایق فراهانی خودمان است که یادش رفته در سولاریوم پشت و رو شود و اینجوری گُر گرفته!
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)ما که چیزی از شعرِ زیر عکس دستگیرمان نشد، خلاصه هر چه که هست، نوش جان! 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)سلفی سپهر حیدری و همه ی وجودش در ارتفاعات شمال.

  هشدار! خواندن کپشن تا انتها میتواند موجب تحول اساسی در حالات مربوط به مزاج شما بشود.
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)شهاب عباسی هم عکسی از روز اول مدرسه رو کرد. سمت چپی شهاب است و سمت راستی یکی از اقوام استاد کیارستمی اگر اشتباه نکنم. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)مهناز افشار در حال سخنرانی برای کودکان در روز اول مدرسه. ضمن اینکه “خدا بد ندهد” بابت پای در گچِ ایشان، باید عرض کنم که امیدوارم کودکان از حضور کوتاه مهناز در کنارشان و صحبت های با ارزش ایشان درباره هنرِ شوهر داری استفاده کامل را کرده باشند. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)مهراوه شریفی نیا و شال گل گلی اش در کنار بانو رخشان بنی اعتماد. شالِ مهراوه آنقدر گُل گُلی است که در زمره “پنج شال گل گلی که قبل از مرگ باید دید”، قرار میگیرد.
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)این بچه ها چرا روی دور تند دارد رشد می کنند؟! ماشاالله به آقا پرواز، پسر بانمک ماهچهره خلیلی. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)نیوشا ضیغمی اول مهر را در کنار کودکان کار گذراند. ممنون از نیوشای عزیز. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)سلفی شهره سلطانی در کنار جواد رضویان، شراره رخام، شبنم قلیخانی و همسر محترم در جشن اهدای عضو. البته هیچ اهدا عضوی در این جشن صورت نمی گیرد و فقط مباحث تشویقی و حمایتی درباره این فعل پسندیده مطرح میشود!
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)عادل و یکی از هواداران فسقلی اش در مراسم جشن امضای کتاب “هنر شفاف اندیشیدن” که توسط عادل ترجمه شده است. لطفا حدود 10 ثانیه به صورت هر دو عزیز حاضر در عکس با دقت نگاه کنید (مخصوصاً صورت بچه). اگر خنده تان نگرفت بهتر است به یک روان شناس مراجعه کنید!
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)مهتاب خانم کرامتی در کنار اعضای هیئت ژوری جشنواره فیلم باتومی گرجستان. ما فکر می کردیم باتومی فقط ساحل و دریا و هتل های 5 ستاره UALL دارد، نگو پس فستیوال های فرهنگی هم در این شهر برگزار میشوند!
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)سلفی امیرحسین رستمی و سایر همکاران در پشت صحنه کار جدید عزیزان. امیر کاظمی و کاظم سیاحی هم در تصویر حضور دارند. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)وقتی تا میز بغلی غذا پخش می‌کنند و ناگهان غذا تمام می‌شود.
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)عکس یادگاری هادی ساعی در کنار کودکان روستای پدری اش. عزیزانی که اکثرشان درخشش هادی روی تاتامی را بیاد ندارند و او را از سریال های تلویزیونی میشناسند! 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)معصومه کریمی، نفیسه روشن، لیلا برخورداری و سارا خوئینی ها در گالری نقاشی یکی از دوستان. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)– چند تا بیهوشی زدن بهت و اثر نکرده؟

  + (در تصویر)
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)عاقبت دعوت کردن رفقای آبرو بَر به مراسم و جشن ها.
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)باران کوثری، شب گذشته در مراسم اکران خصوصی “اینجا کسی نمیمیرد” در پردیس کوروش. از بچه ها رفته بودند، انصافاً راست میگفتند و کسی آنجا نمُرد!
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)واکنش یکتا ناصر و منوچهر هادی به ابراز احساسات مردم پس از اینکه فرزاد فرزین نامشان را صدا زد. رسمی رایج در کنسرت های ایران. طبق کپشن، فرزاد فرزین هم قرار است در کار جدید منوچهر هادی بازی کند. اتفاقی که قبلا در آثار کارگردان های دیگر افتاده است.
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)سیاوش خیرابی با این عکس اعلام کرد که موفق به کسب مدرک غواصی شده است. آفرین به سیاوش خیرابی که انتخاب خوبی کرده است. غواضی و شنا ورزش های بسیار مفیدی برای چربی های دور شکم و کاهش وزن هستند. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)این هم از آناهیتا همتی در روز اول مدرسه. از چهره بشاش آناهیتا مشخص است که هنوز مدرسه را ندیده است و اسیر جوسازی های تبلیغی پدر و مادر و بزرگتر ها درباره مدرسه شده است. دقیقاً مثل همه انسان ها!
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)سلفی عصرگاهی حدیثه تهرانی در لوکیشن کار جدیدش که هیچ اشاره ای به کلیات و جزئیات آن نشده است.
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)در حالی به عکس شهرام شکوهی رسیدم که ترانه “رسوا”ی او در گوشم در حال پلی شدن است. بخاطر همین تصادف جالب، کاری با وی نداریم و برای دختر عزیزش سال خوبی آرزومندیم. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)سلفی فرهاد قائمی در روز اول مهر، در کنار بچه های مدرسه علامه حلی، شعبه سالامانکای اسپانیا! (خودش اینگونه لوکیشن زده، ما مقصر نیستیم!)
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)عکس زیبای بنیامین و یک هواخواهِ کوچک در باغ ارم شیراز. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)تبریک بی پایان به بچه های تیم ملی فوتسال که طلسم شکنی کردند و در آستانه فینالیست شدن در جام جهانیهستند. افتخاری که بیست و چند سال پیش توسط تیمِ محمد مایلی کهن بدست آمده بود دوباره تکرار شده و همه مردم منتظر فینالیست شدنِ این تیمِ با غیرت هستند.
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)سلفی عزیزان در حاشیه جشن نفس یا همان جشن اهدای عضو. با حضور آقا رضا کیانیان، احسان کرمی، همایون ارشادی، لیلا بلوکات، هانا کامکار و سایر عزیزان. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)عجب جنسِ خوبی دارند که پس از 28 ساعت نه کمرنگ شده و نه تحلیل رفته اند. البته اگر در میانه راه تمدید نشده باشند!
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)فرهاد قائمیان و فریبا کوثری با نخل طلا هایی که از جشنواره فیلم نجف گرفته اند. تبریک بی پایان به این ذو عزیز. مهم نخل طلا بودنِ جایزه است، جشنواره کَن یا نجف فرق چندانی ندارد! 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)امروز اولین سالگرد تولد حبیب است که خودش در آن حضور ندارد، اما یاد و خاطراتش کماکان در قلب مردم زنده است و اعجاز گیتار و صدای ماندگارش هیچگاه از گوش و دل مردم بیرون نمی رود. تبریک این روز به همه طرفداران مرد تنهای شب. روحش همیشه شاد باشد. با این عکس از نوجوانی های زنده یاد حبیب محبیان به استقبال این روز می رویم.
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)علی پهلوان در کنار بنای یادبود کوروش بزرگ در المپیک پارکِ سیدنی. پستی که فغانِ شگفت از نهاد دلسپردگان به کوروش بزرگ و شیفتگانِ گفتار، پندار و کردار اهورایی ایشان برخیزانده است! 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)رویا خانم تیموریان در کنار دختران عزیزش دنیا و درنا در حاشیه یک مراسم. 
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)با این سلفی زیبا از مهراب قاسمخانی و خانواده اش در کنار آرش استیلاف و دوست جدیدشان در نانجینگِ چین، این شماره را هم به پایان میرسانیم. ممنون از همراهی تان.
  یا علی.
  زیباترین تصاویر بازیگران و ستاره های ایرانی (117)

  برترین ها


 

بلک‌بری ممکن است در هفته آینده برای همیشه از بازار گوشی‌های هوشمند کناره‌گیری کند

چهارشنبه 7 مهر 1395 07:59 ب.ظ

 

بلک‌بری ممکن است در هفته آینده برای همیشه از بازار گوشی‌های هوشمند کناره‌گیری کند

 • بلک‌بری ممکن است در هفته آینده برای همیشه از بازار گوشی‌های هوشمند کناره‌گیری کند

  بلک بری که روزی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اسمارت فون در دنیا محسوب می‌شد، در طی سال‌های اخیر حتی یک درصد از سهم بازارهای جهانی گوشی هوشمند را هم نتوانسته است از آن خود کند و هم اکنون خبرهایی به گوش می‌رسد که نشان می‌دهد این کمپانی قصد دارد در طی چند روز آینده بخش سخت افزار و تولید گوشی خود را برای همیشه به فروش برساند.

  بیش از یک سال از معرفی گوشی پرچمدار PRIV از سوی بلک بری می گذرد. اگرچه در این مدت خبرهای زیادی مبنی بر موفقیت و فروش بسیار خوب این گوشی اندرویدی منتشر شد اما همزمان با این اخبار، شایعاتی به گوش رسید که نشان می‌داد بلک بری قصد دارد به تولید و عرضه گوشی‌های هوشمند پایان دهد. امروز تعدادی از سایت‌های خبری در طی گزارش‌های اعلام کردند که این کمپانی در نظر دارد در 28 سپتامبر (هفتم مهر) این خبر را به صورت رسمی اعلام نماید.

  گفته می‌شود که 65 درصد از هزینه‌های تحقیق و توسعه بلک بری مربوط به بخش گوشی‌های هوشمند این کمپانی است. این در حالی است که این بخش پر هزینه، در طی سال‌های اخیر نتوانسته است درآمد زیادی را برای بلک بری دست و پا کند. این کمپانی در طی سال‌های اخیر تلاش زیادی کرد که با تغییر سیستم عامل موجود در گوشی‌های خود، کاربران بیشتری را به سمت این محصولات بکشاند. اگرچه این تلاش بلک بری تا حدودی موفقیت آمیز بود اما به نظر می‌رسد برای سرپا نگاه داشتن این کمپانی کافی نبوده است.

  بلک بری چندی پیش پس از اعلام اینکه دیگر با استفاده از سیستم عامل اختصاصی خود یعنی BlackBerry OS هیچ محصولی را راهی بازار نمی‌کند گوشی اندرویدی با نام DTEK50 را معرفی کرد. این کمپانی حتی در هنگام بازاریابی، این گوشی را به عنوان "امن‌‌ترین گوشی هوشمند اندرویدی" معرفی کرد و نشان داد که برای افزایش امنیت این سیستم عامل تلاش زیادی کرده است. اما در حالی که مدت زیادی از زمان عرضه DTEK50 نمی‌گذرد، به دلیل عدم استقبال کاربران، هم اکنون این گوشی با تخفیف بالایی به فروش می‌‌رسد.

  در هر صورت بلک بری قصد دارد در هفتم مهر، گزارشی از عملکرد مالی خود در سه ماهه گذشته را منتشر کند. با توجه به حال و روز این کمپانی، بعید نیست که پس از انتشار این گزارش، کناره‌گیری بلک بری از بازار گوشی‌های هوشمند برای همیشه اعلام شود.

  منبع: Ubergizmo

  کیس و پاور گرین

  پلکستور گارانتی آواژنگ

  مطالب مرتبط :

  آخرین مطالب را از طریقRSS دنبال کنید یا مشترک خبرنامه شوید:

  به اشتراک بگذارید

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بدون عضویت در سایت

  نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

  چسبانده شده ها

  محبوب ها


 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات